Звіт про роботу ДЮГО "Лідер" ХСШ № 114 за 2020-2021 навчальний рік

Учнівське самоврядування в дії

Проблема формування особистості в кожному поколінні є центральною темою і предметом осмислення, вивчення і експериментування.
Учнівське самоврядування у нашому закладі освіти спрямоване на розвиток ініціативи, можливості розкриття організаторських здібностей, підготовку та проведення різноманітних заходів у відповідності до потреб та інтересів.
Найвищим органом учнівського самоврядування є президентська рада, в котру входять представники активів класів від кожного з 5-11 класів, що дає можливість співпрацювати як старшим, так і молодшим здобувачами освіти, відчувати себе необхідною часткою освітнього процесу.
Очолює президентську раду президент закладу освіти, якого обирають таємним голосуванням на загальних учнівських зборах, а до зборів на альтернативній основі обирають кращих претендентів в учнівських колективах, де знайомляться з їхніми передвиборчими програмами.
До президентської ради входять 6 керівників центрів: центру захисту прав дитини «Турбота»; навчально-пізнавального центру «Знання»; центру творчого розвитку «Дозвілля»; інформаційного центру «Що? Де? Коли?»; центру милосердя «Сонечко».
Це учні, які займаються громадською діяльністю, є активними помічниками класних керівників, мають високі організаторські та творчі здібності.
Перспективи розвитку учнівського самоврядування ХСШ № 114: надалі розширювати рамки своєї діяльності, виступати ініціатором і наставником нових, цікавих, корисних, креативних, неординарних починань.

Куратором учнівського самоврядування ХСШ № 114 є педагог-організатор Снігір Євгеній Юрійович.

Технологія виборів. Самоврядування.

Розвиток учнівського самоврядування Харківської спеціалізованої школи

І-ІІІ ступенів № 114
Харківської міської ради Харківської області

Учнівський колектив - це те середовище, в якому протікає діяльність усіх його членів, завдяки чому спостерігається переплетіння міжособистісних відносин, які формують духовний світ кожного. Разом з тим це й самофункціонуюча система. Адже в кожному колективі є колегіально створені органи самоврядування.
Основною ланкою у становленні колективу є учнівське самоврядування самодіяльна організація дитячого життя у закладі освіти та класі.
Головне - задовольнити природне бажання дітей самим вирішувати, яким повинен бути зміст їхнього життя, поставити їх в умови відповідальності за все - за заклад освіти, товаришів, надати їм реальні, а не формальні права у вирішенні шкільних справ: участь у педрадах, у плануванні роботи та розв'язанні конфліктів.

Учнівське самоврядування в Харківській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 114 Харківської міської ради Харківської області діє на добровільних засадах, на основі єдності інтересів, відповідно до Статуту, Конституції України, закону України " Про молодіжні об'єднання та дитячі громадські організації" та Конвенцію про права дитини.
Самоврядування у нашому закладі освіти спрямоване на розвиток ініціативи, можливості розкриття організаторських здібностей, підготовку та проведення різноманітних заходів у відповідності до потреб та інтересів.
Спираючись на досвіт роботи учнівської організації самоврядування нашого закладу освіти«Лідер», яка існує та активно розвивається з 2003 року, можна відзначити, що учні ХСШ №114 залучаються за їхньою згодою та згодою батьків (осіб, які їх замінюють) до самообслуговування, різних видів суспільно-корисної праці відповідно до статуту і правил внутрішнього розпорядку закладу освіти з урахуванням віку, статі, фізичних можливостей, норм і правил особистої гігієни та охорони здоров я.
Структура органів самоврядування динамічна, варіативна. Для організації різних видів діяльності дітей обираються відповідальні особи з числа школярів у відповідні органи колективного самоврядування.
На початку навчального року на засіданні активу проводяться перевибори активу закладу освіти. Обирається новий президент та голови центрів учнівського самоврядування на поточний навчальний рік.
Також затверджується план роботи організації на рік, визначаються пріоритетні напрямки роботи, згідно з річним планом виховної роботи закладу освіти.