З історії створення дитячої організації ХСШ №114 «ЛІДЕР».

Над створенням і втіленням у життя проекту учнівського самоврядування «ЛІДЕР» ми працюємо з 2007 року . За цей час учні навчились розробляти цікаві проекти, самостійно вирішувати серйозні питання, готувати засідання учнівського самоврядування і проводити їх, відстоювати власну думку, відповідально ставитись до своїх обов’язків та цінувати роботу та погляди інших учнів закладу освіти.

Вищим органом нашого учнівського самоврядування є конференція , на якій обирається лідер учнівського самоврядування (президент закладу овіти) та центри. На конференції також вирішуються найбільш важливі питання, напрямки діяльності комісій.

Конференція в нас проводиться двічі на рік :
1-а – Установча конференція лідерів учнівського самоврядування на початку навчального року;
2-а – Підсумкова конференція лідерів учнівського самоврядування в кінці навчального року.

На посаду лідера учнівського самоврядування має право балотуватись людина ерудована , відповідальна , самостійна у виявленні своїх думок , толерантна , цілеспрямована, культурна та з високими організаторськими здібностями.

Обраний лідер учнівського самоврядування має право змінити склад шкільних комісій, але тільки шляхом перевиборів на позачерговій конференції лідерів учнівського самоврядування, але своїх замісників він обирає самостійно.

До управління входять такі координуючі центри:

• центр захисту прав дитини – «Турбота»
• навчально-пізнавальний центр «Знання»
• центр творчого розвитку «Дозвілля»
• інформаційний центр «Що? Де? Коли?»
• центр милосердя «Сонечко»
• спортивно – оздоровчий центр «Чемпіон»

Кожний центр проводить засідання в кабінеті учнівського самоврядування, щотижня згідно графіка.

Центри закладуосвіти та класів становлять виконавчий комітет, а президент і його заступники становлять керівний та координуючий комітет, разом вони становлять об’єднаний центр –«Творчий мозок закладу освіти».

Завдання цього центру :

1. розробка та впровадження проектів учнівського самоврядування;
2. координування роботи лідерів класів;
3. створення та впровадження ідей для покращення освітнього
процесу;
4. організація та проведення засідань членів центру шкільного
самоврядування;
5. контроль за роботою лідерів класів.

Кожний центр працює над розробкою та впровадженням проектів, зокрема:

• центр захисту прав дитини працює над проектом „Моя школа – мій
дім ”;
• центр творчого розвитку – проект „Зроби оточуючий світ прекрасним ”;
• навчально-пізнавальний центр – проект „Міцні знання – гарант успіху ”;
• центр інформації – проект газети закладу освіти „Шкільні новини ”;
• центр милосердя – проект „Людям потрібна твоя допомога ”;
• центр здоров’я і спорту – проект „Здоров’я – найбільша цінність
людини ”, проект „Підліток підлітку про здоровий спосіб життя ”.