Наші традиції

У закладі освіти проходить багато заходів та свят. Сформовані свої традиції. Познайомтесь з ними.

1 ВЕРЕСНЯ

Зустріч із закладом освіти, вчителями, друзями. На це свято приходить багато гостей. Звучать привітання, виступи педагогічних працівників, батьків, гостей. Лунає перший дзвоник і починається навчальний рік.

ДЕНЬ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ

Традиційний концерт - подарунок вчителям, який готують всі учні, виставка композицій "Золота осінь".

ПРОЩАВАЙ, БУКВАРИК!

Свято для першокласників. Це традиційне, сімейне свято, на якому першокласники прощаються зі своїм першим і головним підручником - Буквариком. До цього свята готуються всі: першокласники показують, чому вони навчилися та представляють веселу Абетку; старшокласники вітають молодших школярів та розповідають про нових друзів - підручники Читанка, Рідна мова. Батьки пишаються своїми дітьми та фіксують це свято на фотоплівку для історії.

ПЛАНЕТА ДРУЗІВ

У жовтні 2001 року, відзначаючи пам'ятну дату ООН "День організації об'єднаних націй", вчителі англійської мови, разом з учнями початкових класів проводять свято "Планета друзів".

Вивчаючи англійську мову протягом трьох років, третьокласники знайомляться із географічним положенням, державними символами, здобутками, досягненнями, традиціями та культурою англомовних країн.

На святі представляють звичаї, історію, дозвілля, моду, інсценування творів літератури Канади, Англії, Шотландії, США. Учні залюбки виконують традиційні танці, співають пісні. Упідготовці та проведенні позакласних заходів беруть активну участь і батьки.

НОВОРІЧНИЙ КАРНАВАЛ

Це найдовгоочікуваніше та найулюбленіше свято. Для молодших школярів проводиться веселий бал-маскарад, на якому діти співають, танцюють, читають вірші, представляють свої костюми і, звичайно, отримують призи та подарунки від Діда Мороза і Снігуроньки.

А старшокласники готують святковий концерт "Всі зірки - до нас на Новий Рік!", після якого розважаються на дискотеці.

А наступного дня настають зимові канікули.

ФЕСТИВАЛЬ "БИТВА ХОРІВ"

Із метою зацікавлення учнів історією української пісні, розкриття краси рідної мови, вивчення традицій свого народу, виховання почуття патріотизму в закладі освіти запроваджено навчальний проект з музичного мистецтва, в якому учні, працюючи цілим класом, досліджують джерела виникнення, тематику і способи виконання українських народних пісень. Учасники проекту розподілені на істориків, художників-декораторів, виконавців і мистецтвознавців. Проект завершується презентацією результатів роботи класів у формі фестивалю.

ФЕСТИВАЛЬ "ДЕНЬ ЄВРОПИ"

Із метою усвідомлення важливості європейського об'єднання, приналежності України до європейської сім'ї народів, популяризації загального культурного надбання серед молоді, виховання в учнів поваги до інших народів у закладі освіти щороку проводиться фестиваль «День Європи».

Це свято, що відзначається в офіційно в Україні щорічно, з 2003 року, у третю суботу травня. Захід проходить під девізом «Європа багатолика: єдина, близька, велика».

До свята «День Європи» учасники освітнього процесу ХСШ № 114 готуються дуже ретельно. Кожен клас отримує творче завдання: представити одну країну ЄС. Учні вивчають культуру, історію, традиції цієї держави. Результатом їх роботи сталють інформаційні газети і творчі програми з пісням, танцями, казками, театралізованими виставами.

Здобувачі освіти, відповідно до вікових та творчих здібностей, задіяні у програмі свята й отримують задоволення від процесу. Вони мають можливість на практиці застосувати ті знання, які отримали протягом навчання. Кропітка робота здобувачів освіти та їх керівників відзначається дипломами та грамотами.

СВЯТО ОСТАННЬОГО ДЗВОНИКА

Це традиційне свято завжди проходить урочисто і водночас душевно. Лунає величний Гімн України, вноситься Державний Прапор України і звучать теплі і добрі слова привітань гостей, вчителів, батьків. На цьому святі кращі учні нагороджуються Грамотами, Дипломами за участь в олімпіадах, в роботі МАН, у житті закладу освіти.

ВИПУСКНИЙ ВЕЧІР

Промайнув навчальний рік, наче комета на небосхилі, складено ЗНО і ось він - довгоочікуваний випускний вечір. Атестати вручені, випускників вітають почесні гості, директор закладу освіти, учителі, батьки. Випускники готові зустрічати своє нове доросле життя.